Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Ekologové učili: Nemusíte kupovat kytici v květinářství, uvažte ji sami

Vloženo: 12. 5. 2016

Ekologický institut Veronica ve spolupráci s květinářstvím Kvítí Z lesa včera vpodvečer uspořádal workshop s názvem „Trochu jiné kvítí". Workshop byl tématicky zaměřený na sběr a vazbu divoce rostoucích květin jako možnou alternativu ke konvenčnímu květinovému průmyslu. Workshop se konal na kraji Brna, na místě, kde je dostatek divoce rostoucích květin.

„Celkem 15 nadšených účastnic workshopu mělo možnost se dozvědět více o tom, jak to chodí v konvenčním květinovém průmyslu a byly jim představeny i jeho možné alternativy, jako je sběr planých rostlin nebo nákup certifikovaných květin", říká organizátorka akce Lucie Bartoňová.

Součástí workshopu byl i samotný sběr a uvázání kytice pod vedením profesionální květinářky Radky Jaburkové. Každá účastnice kurzu si tak mohla z kurzu odnést domů nejen nové poznatky, ale také uvitou kytici z vlastnoručně nasbíraných, divoce rostoucích rostlin nakombinovaných s fairtradovými květinami z květinářství.

„Zjistila jsem jednu zásadní věc. Už nemusím kupovat velkou kytici v květinářství. Stačí koupit pár certifikovaných tulipánů nebo gladiol a doplnit je zelení rostoucí v okolí domu nebo v parku. Hned máte kousek přírody u vás doma na stole" , konstatuje spokojená účastnice kurzu Mária Chudíková.

Workshop jsou součástí projektu „Environmentální poradenství aktivně, profesionálně a místně zakotveně". Cílem projektu je odpovědnější přístupu veřejnosti k životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů (www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz)

Další informace o květinách a jejich dopadech na životní prostředí: http://www.veronica.cz/?id=218
Kontakt:
Lucie Bartoňová, Ekologický institut Veronica
lucie.bartonova@veronica.cz, 542 422 757

Logolink programu Fondu NNO

Přílohy:

0229_fotografie-pro-media.jpg

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 22. 3. 2023