Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Tiskové zprávy
Podívejte se všechny tiskové zprávy

Série exkurzí ukáže místa, kde se zpracovává vytřídění odpad

Vloženo: 11. 5. 2016

Na květen a červen 2016 připravil Ekologický institut Veronica sérii exkurzí, které představí místa, kde se zpracovává vytřídění odpad. Veřejnost se bude moci na vlastní oči přesvědčit, jak se ze starého skla dělá nové, jak se bioodpad mění na důležitou surovinu a také co se děje s „odpadem“, který spláchneme do toalety.

Na 20. května je připravena exkurze do skláren v Kyjově, kde se vyrábí skleněné obaly i ze starého, recyklovaného skla.

Dne 3. června se zájemci budou moci podívat do čistírny odpadních vod v Modřicích, která čistí odpadní vody celého Brna a širokého okolí. Bude vidět, jak se vody odvádí, jak se čistí a jak vypadá kanalizační síť.

Na 9. června je nachystána exkurze do Centrální kompostárny Brno, která zpracovává biologicky rozložitelný odpad, tzv. bioodpad. Účastníci uvidí, jak se postupně přetváří odpad na důležitý kompost, který lze zpětně využít na zahrádkách, údržbách zeleně, na pole.

Nejčastější dotazy dle statistiky vedené poradnou míří na recyklaci odpadu, jehož největší část tvoří organické zbytky. „S tříděním bioodpadu si mnoho domácností ve městě neumí poradit jinak, než že je prostě vyhodí do směsného odpadu. Exkurze do kompostárny by měla ukázat důležitost odděleného sběru a přispět k vytvoření tlaku obyvatel na vedení města Brna, aby začalo bioodpad ve velkém sbírat“, popisuje Petr Ledvina, vedoucí Ekologické poradny Veronica.

Všechny akce jsou zdarma, je třeba se však v předstihu hlásit, protože počet míst je omezen.

Podrobnosti o všech akcích naleznou zájemci na webu http://www.veronica.cz/kalendar

Exkurze jsou součástí projektu „Environmentální poradenství aktivně, profesionálně a místně zakotveně“. Cílem projektu je odpovědnější přístupu veřejnosti k životnímu prostředí a udržitelnému rozvoji. Podpořeno grantem z Islandu, Lichtenštejnska a Norska v rámci EHP fondů (www.fondnno.cz a www.eeagrants.cz)

Kontakt:
Petr Ledvina - vedoucí ekologické poradny, Ekologický institut Veronica
petr.ledvina@veronica.cz, 542 422 757, 776 057 637

Logolink programu Fondu NNO

Přílohy:

Zobrazit zprávy za rok: 2023 2022 2021 2020 2019 2018 2017 2016 2015 2014 2013 2012 2011 2010 2009 2008 2007 2006 2005 Staré tiskové zprávy

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 27. 3. 2023