Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Řešené projekty v roce 2016

Přehled významnějších projektů realizovaných v roce 2016.

Ochrana přírody a krajiny

Ochrana klimatu

  • SPIRIT - Energetické poradenství v komunitách věřících (2014 - 2016) Projekt si klade za cíl dosáhnout měřitelných úspor energie, snížení emisí CO2 a trvalé změny chování lidí v domácnostech. Osloví skupiny a organizace věřících (příslušníků různých církví), kterým nabídne vzdělávání a energetické poradenství v jejich komunitách prostřednictvím vyškolených dobrovolníků.
  • Resilience a adaptace na klimatickou změnu v regionálních strategiích (2015 - 2016) Hlavním cílem projektu je vytvoření strategie pro začlenění adaptace na klimatickou změnu do regionálního rozvoje venkovských oblastí a pro posílení resilience. Na strategii navazuje metodický postup její konverze do regionální úrovně a implementace v konkrétních podmínkách českých regionů a mikroregionů. 

Ekologické poradenství a vzdělávání

  • Environmentální poradenství aktivně, profesionálně a místně zakotveně
    (duben 2015 - srpen 2016) Cílem projektu bylo zlepšit a inovovat vzdělávání občanů a státní správy k odpovědnějšímu přístupu k životnímu prostředí, udržitelnému rozvoji a odpovědnému spotřebitelskému chování.
  • Environmentální poradenství pro sociálně znevýhodněné v Brně (2016) Podpořeno Nadací Veronica.
  • Environmentální poradenství pro sociálně znevýhodněné (2016) Hlavním cílem projektu je přinést ekologické informace sociálně znevýhodněným a lidem s nízkým socioekonomickým statusem. Podpořeno Ministerstvem životního prostředí.
  • Pro Statutární město Brno zajišťujeme službu Zelený telefon, informační linka o životním prostředí (2015-2019).

Časopis Veronica

  • Veronica – časopis pro ochranu přírody a krajiny (2016) Projekt podpořený Statutárním městem Brno zaměřený na vydávání časopisu Veronica.

Projekty realizované v Centru Veronica Hostětín

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz

1986-2021: 35 let práce pro ochranu přírody a krajiny

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 19. 1. 2022