Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Práva při reklamaci

15. 11. 2005
Chci se zeptat, zda mohu při reklamaci požadovat vracení peněz.
Doporučení Ekologické poradny Veronica

To je složitější otázka. Záleží na tom, zda se jedná o vadu odstranitelnou, nebo neodstranitelnou.
V prvním případě na peníze právo nemáte, ale prodejce je povinen vadu řádně a bezplatně odstranit, a to do 30 dní. Pokud zákazník věc ještě nepoužil, může požadovat rovnou výměnu věci, případně vadné součásti.

Pokud je vada neodstranitelná, zákazník si může vybrat, co dál. Buď má nárok na výměnu věci za bezvadnou, nebo na odstoupení od smlouvy a vrácení peněz. Pokud neodstranitelná vada nebrání řádnému užívání věci, má spotřebitel právo na přiměřenou slevu.

Stejná práva jako u výskytu neodstranitelné vady má spotřebitel i tehdy, když má věc větší počet odstranitelných vad (podle soudní praxe se musí jednat nejméně o tři), nebo pokud se vada vyskytne vícekrát po opravě (nejméně dvakrát), případně když není odstranitelná vada opravena do třiceti dnů.

Autor: Radka Jarušková; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Ostatní Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 426. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 10. 9. 2023