Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Nevyřízená reklamace

9. 11. 2005
V obchodě jsem reklamoval boty, kterým se po dvou měsících odlepila podrážka. Prodávající mi řekl, že je to vada z opotřebení a že mi boty neopraví ani nevymění. Podle mě je to nesmysl, protože jsem boty takřka neměl na nohou. Můžu se někde dovolat svého práva?
Doporučení Ekologické poradny Veronica

Vaše námitky jsou velmi pravděpodobně oprávněné, ale možná nebude snadné se domoci svého práva. Podle zákona totiž prodávající nemá povinnost reklamaci uznat. Pokud si myslíte, že obchodník reklamaci neuznal neoprávněně, můžete využít některých dalších prostředků. Nejprve jimi zkuste jenom pohrozit, pokud to nepomůže, doporučuji tyto věci opravdu udělat.

Prvním krokem je sehnání posudku soudního znalce, jejichž seznam je na podatelnách okresních soudů. Pokud posudek vyzní ve váš prospěch, mohl by prodávajícího přesvědčit o správnosti vašeho názoru. Při uznání reklamace pak máte nárok i na úhradu nákladů, např. právě posudku či cestovného.

Pokud prodávající nadále trvá na své pravdě, nezbývá než řešit spor soudní cestou.

O pomoc a radu se můžete obrátit také na Sdružení obrany spotřebitelů, www.spotrebitele.cz.

Autor: Radka Jarušková; Ekologická poradna Veronica

Další informace: http://www.spotrebitele.cz

Další dotazy z kategorie: Ostatní Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 426. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 10. 9. 2023