Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jaká je kvalita vody na konci vodovodního řádu?

8. 5. 2014

Obracím se na Vás s dotazem prostřednictvím tohoto emailu na kvalitu pitné vody z kohoutku v Brně kde bydlím se dvěma dětmi v RD který je připojen na konec vodovodního řádu zakončený hydrantem (konec potrubí) a dál už vede jenom soukromá přípojka k našeho domu.

Ptám se uctivě má to nějaký vliv na kvalitu pitné vody z kohoutku nebo je lepší v tomto případě balená voda ?

Předem děkuji za odpověď

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Umístění vašeho domu na konci potrubí by nemělo mít na kvalitu vody významnější vliv. Zhoršená kvalita bývá způsobena spíše stářím potrubí a tedy částečnou korozí, kdy zvýšený obsah železa zhoršuje chuť vody. Ve starších přípojkách bylo také používáno olovo, což dnes už nepřipadá v úvahu.

Také se v současnosti používá k dezinfekci vody chlornan sodný, který není tak agresivní jako dříve používaný rozpuštěný volný chlór. Snad jedině při výjimečné havárii může být potřeba konec přípojky propláchnout, tzn. při viditelném zákalu odpustit před použitím určité množství vody.

Autor: Rudolf Pecháček; Ekologický institut Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Voda Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 423. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz

1986-2021: 35 let práce pro ochranu přírody a krajiny

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 14. 1. 2022