Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jaká je kvalita vody na konci vodovodního řádu?

Kategorie: Voda

Obracím se na Vás s dotazem prostřednictvím tohoto emailu na kvalitu pitné vody z kohoutku v Brně kde bydlím se dvěma dětmi v RD který je připojen na konec vodovodního řádu zakončený hydrantem (konec potrubí) a dál už vede jenom soukromá přípojka k našeho domu.

Ptám se uctivě má to nějaký vliv na kvalitu pitné vody z kohoutku nebo je lepší v tomto případě balená voda ?

Předem děkuji za odpověď

8. 5. 2014

Umístění vašeho domu na konci potrubí by nemělo mít na kvalitu vody významnější vliv. Zhoršená kvalita bývá způsobena spíše stářím potrubí a tedy částečnou korozí, kdy zvýšený obsah železa zhoršuje chuť vody. Ve starších přípojkách bylo také používáno olovo, což dnes už nepřipadá v úvahu.

Také se v současnosti používá k dezinfekci vody chlornan sodný, který není tak agresivní jako dříve používaný rozpuštěný volný chlór. Snad jedině při výjimečné havárii může být potřeba konec přípojky propláchnout, tzn. při viditelném zákalu odpustit před použitím určité množství vody.

Ekologický institut Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Voda“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 28. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube