Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jaká fólie na fóliovník je nezávadná a šetrná k životnímu prostředí?

Kategorie: Zemědělství a zahrady

Dobrý den,

můžete mi prosím poradit s výběrem fólie pro fóliovník? Jsou některé z fólií nezávádné a zároveň šetrné k životnímu prostředí při likvidaci?

Předem děkuji.

19. 2. 2014

Dobrý den z Ekologické poradny Veronica,

na fóliovník je z hlediska zátěže životního prostředí nejlepší použit polyethylenovou (PE) fólii. Existují sice biodegradabilní a oxodegradabilní fólie vyráběné buď klasicky z ropy nebo např. z kukuřičného škrobu, ty ale na použití pro fóliovník nejsou vhodné. Obě mají příliš krátkou životnost, v řádu tří až dvanácti měsíců, takže by Vám fóliovník moc dlouho nevydržel.

PE fólie je během používání zdravotně nezávadná a až doslouží, dá se snadno recyklovat bez vzniku vedlejších škodlivých látek. Závadná by byla např. fólie obsahující PVC.

Autor: Hana Sekerková
Ekologický institut Veronica

Všechny dotazy v kategorii „Zemědělství a zahrady“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube