Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak využít slepičince na zahradě?

Kategorie: Zemědělství a zahrady

Dobrý den, mám stálý zdroj slepičinců, můžete mi prosím poradit, jak se dají použit na zahrádce? Chtěla jsem dělat vyvýšený záhon, můžu je tam použít? A daly by se využít při mulčování, třeba pod vrstvu slámy (bylo by lepší k nim něco přidat, četla jsem, že obsahují hodně dusíku)?
Děkuji mnohokrát za odpověď a přeji teplé a slunečné dny.

16. 4. 2013
Dobrý den,
slepičince je nejlepší nechat překvasit a pak ještě naředit alespoň 1:10 - barva světlého čaje. Takovou zálivku ocení zejména rostliny s využitelnými plody (rajčata, papriky, tykve), protože kromě dusíku obsahují slepičince i hodně fosforu, podporují tedy kvetení i plodnost.. Pokud jde o mulčování, je lepší je přidávat do kompostu a také do zvýšených záhonů je přidávat jen dobře promíchané s nějakým uhlíkatým materiálem (listí, sláma, papír...).. Jinak je riziko přehnojení až spálení rostlin. Slepičáky se také dají použít v kombinaci s bylinami do jích. Je to skvělé hnojivo, ale stačí "dobrého po málu".

Přeji krásné jaro.

Autor: Helena Vlašínová

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Zemědělství a zahrady“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube