Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jsou plodiny v fóliovníku sousedící s polem ohroženy postřiky z pole?

Revidováno: 16. 4. 2013 (původní text: 12. 3. 2013)

Letos bych chtěla postavit fóliovník na své zahradě. Bohužel jediné místo kam se dá postavit je u plotu sousedícího se zemědělským polem, kde pěstují obilí a kukuřici. Chtěla jsem se zeptat, zda by postřiky z polí mohly mojí úrodu nějak znehodnotit. Chtěla bych jí pro děti a sama žádné postřiky používat nechci.

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Postřiky ze sousedních polí mohou zcela jistě úrodu znehodnotit, doporučujeme navázat přátelské vztahy se sousedními zemědělci, zeptat se jich na to, čím ošetřují půdu a rostliny a poprosit je, jestli by nemohli pruh podél plotu vynechat. Na druhé straně je právě foliovník ideální řešení, kdy se nemusíte bát nafoukání postřiků, pokud je pozemek svažitý a hrozí splachy ze sousedních polí, můžete si podél plotu vyhloubit příkopek nebo navrstvit hrázku. Ve foliovníku můžete mít půdu pod kontrolou. Pak se negativních vlivů nemusíte obávat.

Autor: Helena Vlašínová; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Zahrady a zemědělství Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 426. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 10. 9. 2023