Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jsou plodiny v fóliovníku sousedící s polem ohroženy postřiky z pole?

Kategorie: Zemědělství a zahrady

Letos bych chtěla postavit fóliovník na své zahradě. Bohužel jediné místo kam se dá postavit je u plotu sousedícího se zemědělským polem, kde pěstují obilí a kukuřici. Chtěla jsem se zeptat, zda by postřiky z polí mohly mojí úrodu nějak znehodnotit. Chtěla bych jí pro děti a sama žádné postřiky používat nechci.

Odpověď revidována: 16. 4. 2013 (původní odpověď: 12. 3. 2013)

Postřiky ze sousedních polí mohou zcela jistě úrodu znehodnotit, doporučujeme navázat přátelské vztahy se sousedními zemědělci, zeptat se jich na to, čím ošetřují půdu a rostliny a poprosit je, jestli by nemohli pruh podél plotu vynechat. Na druhé straně je právě foliovník ideální řešení, kdy se nemusíte bát nafoukání postřiků, pokud je pozemek svažitý a hrozí splachy ze sousedních polí, můžete si podél plotu vyhloubit příkopek nebo navrstvit hrázku. Ve foliovníku můžete mít půdu pod kontrolou. Pak se negativních vlivů nemusíte obávat.

Autor: Helena Vlašínová

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Zemědělství a zahrady“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube