Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Plošný úhyn stromků

Kategorie: Zemědělství a zahrady

Prosím, kam se mám obrátit na přičinu úhynu stromků? Během 5-ti let mi před domem uhynulo několik jehličnanů a teď i vrbička. Stromky byly okrasné na různých místech a jednalo se vždy o velice rychlé uschnutí během jednoho týdne, vrbička dokonce během 2 dnů /stáří 3 roky/ Existuje nějaký ústav který by zjistil příčinu?

5. 6. 2012

Dobrý den,
než oslovíte nějaký ústav, podívejte se na kořeny uschlého stromku, příčinou může být hryzec, který naruší kořeny a stromek pak rychle odumře. Proti hryzci pomůže např. vibrující PETlahev (účinnost cca 1,5m) nebo jiné plašítko.
Mohlo se k tomu přidat i extrémní sucho, které samo o sobě, pokud je půda na Vašem pozemku lehká a propustná, mohlo být příčinou úhynu, zvláště v zimě se to často stane, zejména u jehličnanů, které je nutné v mrazivých suchých dnech, vydatně zalít.
Pravděpodobně Vás napadla možnost úmyslného poškození, ale ta se jen velmi těžko dokazuje.

S pozdravem

Autor: Helena Vlašínová

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Zemědělství a zahrady“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube