Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Mšice na pelargoniích

Kategorie: Zemědělství a zahrady

Ráda bych se zeptala, jak se dá přírodní cestou zbavit mšic na pelargoniích na balkóně.

30. 6. 2011

Můžete si zajít do přírody a z větví bezu si setřepat třeba na noviny nějaký hmyz. Asi jste si všimla, že černý bez bývá mšicemi obalený, proto se na něm nachází i spousta predátorů mšic. Hmyz opatrně setřepte do květináče. Nemusíte se bát, že si zavlečete domů i bezové mšice, ty se živí bezem a pelargonie nechají na pokoji.

Mšice se dají smýt proudem vody, rostliny můžete také postříkat emulzí řepkového oleje nebo naředěným mlékem. Ale nevypadá to pak moc hezky. Doporučují se i postřiky výluhem z tabáku nebo pelyňku, ale to jsou jsou pro rostliny jedovaté látky, takže pokud máte děti, raději s nimi pozorujte hmyz.

Autor: Helena Vlašínová
Ekologický institut Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Zemědělství a zahrady“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube