Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jak přimět vrbu, aby kvetla?

18. 5. 2011

Naše vrba na zahrádce již několik let nekvete a nemůžeme se dočkat "kočiček" a jehněd. Jen v tomto roce měla vrba cca 5 kočiček. Zkoušeli jsme již všechno, t. j. hnojení i ostříhání větví, ale bez výsledku.
Poraďte, prosím, jak přimět vrbu ke květu.

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Oba postupy, které jste vyzkoušeli, kvetení spíše oddalují, zvláště, pokud v hnojivu byl přítomný dusík. Dusík i zmlazení (ostříhání větví) podporují tvorbu nových výhonů, ale ne tvorbu květů. Zkuste dopřát vrbě trochu času a nehnojit ji, případně jen dodávat fosfor. Je možné, že samotná půda, do které jste ji zasadili, má nadbytek dusíku. Věřím, že se kočiček nakonec dočkáte, a přeji vám, aby to bylo co nejdříve.

Autor: Helena Vlašínová; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Rostliny, zeleň Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 426. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 7. 11. 2023