Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak přimět vrbu, aby kvetla?

Kategorie: Rostliny

Naše vrba na zahrádce již několik let nekvete a nemůžeme se dočkat "kočiček" a jehněd. Jen v tomto roce měla vrba cca 5 kočiček. Zkoušeli jsme již všechno, t. j. hnojení i ostříhání větví, ale bez výsledku.
Poraďte, prosím, jak přimět vrbu ke květu.

18. 5. 2011

Oba postupy, které jste vyzkoušeli, kvetení spíše oddalují, zvláště, pokud v hnojivu byl přítomný dusík. Dusík i zmlazení (ostříhání větví) podporují tvorbu nových výhonů, ale ne tvorbu květů. Zkuste dopřát vrbě trochu času a nehnojit ji, případně jen dodávat fosfor. Je možné, že samotná půda, do které jste ji zasadili, má nadbytek dusíku. Věřím, že se kočiček nakonec dočkáte, a přeji vám, aby to bylo co nejdříve.

Autor: Helena Vlašínová

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Rostliny“

Celkový počet odpovězených dotazů 403. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 19. 11. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube