Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Environmentální odpovědnost firmy - příklady z praxe

Kategorie: Ostatní

Naše firma chce jít s dobou a v rámci ozelenění se chce nějak zapojit do toho, jakým způsobem snížit svoji ekologickou stopu. Zajímaly by mě nějaké informace a příklady o současných trendech ve firmách v tomto ohledu.

10. 3. 2010

Environmentální odpovědnost firem spadá pod obor společenské odpovědnosti firem.  V tomto ohledu se v Česku snaží zlepšit situaci např. asociace ekologických neziskových organizací Zelený kruh, která vydala publikaci Společenská odpovědnost firem a ochrana životního prostředí, plnou příkladů z firem, nebo sdružení Business Leaders Forum, které provozuje portál CSR online, kde můžete hledat v databázi příklady od významných českých firem.

Na druhou stranu, leccos ze „zelených snah" je greenwashnig, tzv. natírání na zeleno, kterým se firmy snaží vylepšit svůj obraz, aniž by něco reálně pro životní prostředí dělaly (na toto téma vyšel rozsáhlý materiál v časopisu Sedmé generace 1/2008 ). Spotřebitelé si toho ovšem všímají, nedávno např vznikl mezinárodní projekt Greenwashing index (anglicky), kde lidé kriticky hodnotí jednotlivé „zelenající" iniciativy firem.

Při snižování ekologické stopy firmy nejdřív doporučujeme použít uhlíkovou (uhlíkovou) kalkulačku, kde si jednotlivec či firma může vypočítat výši svých emisí CO2 a zapojit se do offsetového, který financuje projekty na snížení emisí. Vyzkoušejte například emisní kalkulačku české Klimatické koalice kalkulacka.zmenaklimatu.cz.

Autor: Veronika Frélichová

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Ostatní“

Celkový počet odpovězených dotazů 404. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 2. 12. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube