Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak lze legálně vysázet zeleň fyzickou osobou na veřejném prostranství?

Kategorie: Rostliny

Mohu legálně jako fyzická osoba vysázet zeleň na veřejném prostranství?
1. 3. 2010

Vysazování zeleně fyzickými osobami na veřejných prostranstvích není zatím místními samosprávami nijak upraveno. Neexistují žádosti ani formuláře. Pokud chce občan vysadit například v blízkosti svého bydliště nebo jinde na veřejném prostranství zeleň, je třeba, aby zašel na odbor životního prostředí příslušné obce za úřednicí, která má na starosti kácení dřevin. Obce mívají většinou zpracovány projekty výsadby veřejných prostranství. Pokud to jde, je nutné se s úředníkem/nicí domluvit a prokázat znalost vysazování příslušné zeleně, případně přislíbit péči o zeleň v prvních stádiích růstu a uchycení rostlin v ekosystému.

Pokud se žadateli nepodaří dohodnout se s úředníkem, nezbývá než od záměru upustit nebo se pustit do tzv. guerillového zahradnictví. Za takovou akci hrozí účastníkům guerilly přestupkové řízení, není však trestným činem.

Autor: Vendula Tomková

Všechny dotazy v kategorii „Rostliny“

Celkový počet odpovězených dotazů 403. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 11. 10. 2019  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube