Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jak odstranit zbytky kalafuny?

6. 5. 2008
Dostali jsme 200litrovou bečku od kalafuny, měla být na zachytávání dešťové vody pro zálivku na zahradě. Stěny bečky jsou ale pokryty zatvrdlou kalafunou, mechanicky odstranit nelze - existuje nějaký způsob, jak kalafunu odstranit, aby bečka byla použitelná pro jímání vody? Za váš čas i případnou odpověď moc děkuju, v případě zájmu platím v sušených hruškách:-)
Doporučení Ekologické poradny Veronica
Jak odstranit zbytky nevíme, ale je to celkem zbytečné. Za normálních teplot (pod 60 stupňů) je nereaktivní, s vodou se nikdy nemísí. Navíc jde v podstatě o přírodní produkt. Pokud vám to nevadí, tak bych tam zbytky kalafuny klidně nechal, ničeho nemusíte bát. Něco málo o kalafuně je na wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kalafuna více na její anglické části: http://en.wikipedia.org/wiki/Rosin

Kalafuna určitě jde odstranit nějakou agresivní chemií (pro celý sud velmi mnoho), ale pak je to z hlediska dopadů na životní prostřední zbytečné a bylo by lepší, snazší (a asi i levnější) pořídit jiný vyřazený sud na vodu.Pokud máte ještě nějaké doplňující dotazy, klidně se prosím ptejte.

Autor: Petr Ledvina; Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Další dotazy z kategorie: Odpady, kompostování Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 426. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 10. 9. 2023