Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak odstranit zbytky kalafuny?

Kategorie: Odpady, kompostování

Dostali jsme 200litrovou bečku od kalafuny, měla být na zachytávání dešťové vody pro zálivku na zahradě. Stěny bečky jsou ale pokryty zatvrdlou kalafunou, mechanicky odstranit nelze - existuje nějaký způsob, jak kalafunu odstranit, aby bečka byla použitelná pro jímání vody? Za váš čas i případnou odpověď moc děkuju, v případě zájmu platím v sušených hruškách:-)
6. 5. 2008
Jak odstranit zbytky nevíme, ale je to celkem zbytečné. Za normálních teplot (pod 60 stupňů) je nereaktivní, s vodou se nikdy nemísí. Navíc jde v podstatě o přírodní produkt. Pokud vám to nevadí, tak bych tam zbytky kalafuny klidně nechal, ničeho nemusíte bát. Něco málo o kalafuně je na wikipedii: http://cs.wikipedia.org/wiki/Kalafuna více na její anglické části: http://en.wikipedia.org/wiki/Rosin

Kalafuna určitě jde odstranit nějakou agresivní chemií (pro celý sud velmi mnoho), ale pak je to z hlediska dopadů na životní prostřední zbytečné a bylo by lepší, snazší (a asi i levnější) pořídit jiný vyřazený sud na vodu.Pokud máte ještě nějaké doplňující dotazy, klidně se prosím ptejte.
Ekologická poradna Veronica

Přečtěte si dále k tématu

Všechny dotazy v kategorii „Odpady, kompostování“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 25. 3. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube