Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Jak hospodařit na pozemku v záplavové oblasti?

19. 9. 2007

Jsem vlastníkem pozemků kolem potoka, který se po vydatnějším dešti rozlévá do okolních luk. Rád bych osázel tyto louky vhodnou kulturou, kterou bych poté sklízel jako biomasu na topení - např. vhodný druh vrby. Hledám radu o kompletní technologii od vhodných druhů sazenic na danou lokalitu Šumava okolí Vacova, strojového zázemí na výrobu štěpek - peletek. Případně jaké granty je možné získat na podporu tohoto záměru.

Doporučení Ekologické poradny Veronica

Dobrý den z Ekologické pořádný Veronica,

s takto širokým záběrem dotazů vás musíme odkázat na jiné odborníky, protože naší poradci vám nedokáží odborně poradit. Zkuste se prosím obrátit na doc. Dr. Ing. Petra Maděru z Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně, který se podobnou problematikou zabýval a mohl by vám poradit či vás odkázat na další zdroje.

Kontakt: [email protected], 545 134 060 (do zaměstnání)

Ohledně grantů se podívejte na stránky Ministerstva životního prostředí, které teď vyhlásilo aktuální Operační program životního prostředí, kde je možné žádat o dotace v různých oblastech. Tabulku programu vám posílám v příloze, žádosti se mohou podávat do 26. října 2007.

S pozdravem

Autor: Lucie Anderová; Ekologická poradna Veronica

Další dotazy z kategorie: Zahrady a zemědělství Ekologická poradna Veronica

Ekologická poradna
je tu pro Vás

Mám dotaz

Celkový počet odpovězených dotazů 419. Nenašli jste zde odpověď na Váš dotaz, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo nám položte nový dotaz.

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz

1986-2021: 35 let práce pro ochranu přírody a krajiny

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 20. 9. 2021