Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jak hospodařit na pozemku v záplavové oblasti?

Kategorie: Zemědělství a zahrady

Jsem vlastníkem pozemků kolem potoka, který se po vydatnějším dešti rozlévá do okolních luk. Rád bych osázel tyto louky vhodnou kulturou, kterou bych poté sklízel jako biomasu na topení - např. vhodný druh vrby. Hledám radu o kompletní technologii od vhodných druhů sazenic na danou lokalitu Šumava okolí Vacova, strojového zázemí na výrobu štěpek - peletek. Případně jaké granty je možné získat na podporu tohoto záměru.

19. 9. 2007

Dobrý den z Ekologické pořádný Veronica,

s takto širokým záběrem dotazů vás musíme odkázat na jiné odborníky, protože naší poradci vám nedokáží odborně poradit. Zkuste se prosím obrátit na doc. Dr. Ing. Petra Maděru z Mendlovy zemědělské a lesnické univerzity v Brně, který se podobnou problematikou zabýval a mohl by vám poradit či vás odkázat na další zdroje.

Kontakt: [email protected], 545 134 060 (do zaměstnání)

Ohledně grantů se podívejte na stránky Ministerstva životního prostředí, které teď vyhlásilo aktuální Operační program životního prostředí, kde je možné žádat o dotace v různých oblastech. Tabulku programu vám posílám v příloze, žádosti se mohou podávat do 26. října 2007.

S pozdravem

Autor: Lucie Anderová

Všechny dotazy v kategorii „Zemědělství a zahrady“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube