Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Povinnosti při chovu koní

Kategorie: Živočichové

Dobrý den,
rád bych se Vás zeptal na povinnosti a zásady, které musí být splněny v případě, že chce někdo chovat koně. Bude se jednat o chov koní, kteří budou celoročně venku. Koně mají být chováni v lokalitě, kde v zimním období napadne i 1-1,5 m sněhu. Na pozemku není přístřešek sloužící jako úkryt v případě špatného počasí.

Konkrétně mě zajímá, jaká plemena se mohou celoročně chovat bez ustájení, jaké zákony musejí být splněny (např. veterinární zákon). Jaké jsou dále nároky na seno, vodu (zda musí být voda vedena samostatně přímo na pastvinu - napajedlo, nebo stačí voda v budově; kolik sena musí být uskladněno pro potřeby koní, zda existuje povinnost mít na pozemku zásoby sena, nebo ho je možno pravidelně dovážet). Jaké jsou také nároky na plochu po chov koně ve stáji. Dále bych se rád také zeptal, zda existuje v zákoně nějaká definice zemědělské usedlosti.

Odpověď revidována: 27. 1. 2009 (původní odpověď: 10. 4. 2007)
Dobrý den,
vzhledem k nepravidelnému vybírání naší e-mailové pošty se omlouvám, že odpovídáme až teď. V naší ekologické poradně nejsme specializovaní na takovéto informace. Mohu Vám ale doporučit kontakt na Krajskou veterinární správu pro Jihomoravský kraj, kde by Vám měli umět odborně poradit: [email protected], www.svscr.cz, tel: 541 594 472

Autor: Světlana Jálová
Ekologická poradna Veronica

Všechny dotazy v kategorii „Živočichové“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 25. 3. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube