Otázky a odpovědi z Ekologické poradny

Ekologická poradna Veronica radíNa této stránce najdete otázky a odpovědi na nejrůznější ekologická témata. Pro snažší orientaci jsou otázky zařazeny do kategorií. Výběrem kategorie se můžete podívat na všechny dotazy, které do ní patří.

Vyberte kategorii

Hledejte podle klíčových slov

Dotaz: Jaké jsou životní podmínky krav produkujících biomléko?

Kategorie: Zemědělství a zahrady

Jak se liší životní podmínky u krav produkujících biomléko od těch klasických?
7. 11. 2006

Rozdíl spočívá jednak v krmení, které je plnohodnotné, chemicky neošetřované a především pochází z vlatní produkce farmy. Dále mají krávy možnost se přirozeně pást a mají vhodnou a dostatečnou podestýlku.

Ekologická farma chová jen tolik hospodářských zvířat, kolik je schopna uživit vlastní produkcí krmiv. Masové chovy a jezera kejdy či hnoje jsou proto vyloučeny. Zakázány jsou genové manipulace, používání hormonů a přenosy embryí. Biomléko je následně upravováno bez konzervačních a nadbytečných chemických látek.

Podrobnosti a zásady ekologického zemědělství a jeho a produktů naleznete například na stránkách Pro-bio - Svaz ekologických zemědělcù, www.pro-bio.cz. Najdete zde i informace k rostlinné produkci.

Autor: Lucie Anderová
Další informace: http://www.pro-bio.cz

Všechny dotazy v kategorii „Zemědělství a zahrady“

Celkový počet odpovězených dotazů 405. Nenašli jste zde Váš dotaz či vaše téma, přečtěte si ještě poradnové články z časopisu Veronica nebo se nás zeptejte.

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 16. 1. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube