Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Mikrokosmos na Hraniční

Mapa přírodních zahrad

Zahrada se nachází ve zvlněné krajině Hlučínské pahorkatiny. Jak sám název napovídá, rozprostírá se v blízkosti státní hranice. Sousedství s polskými rovinami do značné míry ovlivňuje její klima. Před silnými větry, utichajícími v pozdním odpoledni, je zahrada chráněna živým plotem. Pásy keřů zároveň tvoří pevnou kostru zahrady. Proměnlivost a dynamiku zde vnáší záhony trvalek, léčivých bylin a letniček a také množství ptáků, hmyzu a jiné drobotiny. Každé roční období nabízí zcela jiný pohled do zahrady. Mezi nejkrásnější patří pohled na rozkvetlé keře komule s motýlími spolubydlícími. Letničky a jiné rostliny se samy vysemeňují, objevují se na nových místech a tím zahrada nabízí pohled na neopakovatelné, stále nové a živé obrazy neviditelného autora.

Typ zahradypřírodní zahrada
AdresaHraniční, Oldřišov
Moravskoslezský kraj
Kontaktní osobamanželé Zechovi
Kontaktní telefon728 349 187
E-mailzechova@centrum.cz

Souřadnice49°59′21,4″ s. š., 17°57′5,5″ v. d.
Souřadnice pro navigace49°59'21.4"N, 17°57'5.5"E
Přibližná nadmořská výška300 m n. m.

Přírodní zahrady poblíž

 

Mapa a databáze certifikovaných přírodních zahrad, které získaly plaketu přírodní zahrada. Celkový počet záznamů 494. Provozuje Ekologický institut Veronica jako součást aktivit v oblasti přírodních zahrad. Chcete mít na mapě i vaši zahradu? Nechte si jí certifikovat.

Informace o přírodních zahradách

Další programy Ekologického institutu Veronica

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 20. 3. 2023