Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Rodiče za klima Liberec

Mapa klimaticky aktivních míst

Práce skupiny Rodiče za klima Liberec má několik rozměrů: politický, společenský, i voňavě zelený. V Liberci iniciovali vznik poradního orgánu Rada pro klima, kde mají zástupkyni, další členové se podíleli na vzniku městské Strategie rozvoje. Přispěli ke zřízení pozice energetického manažera, iniciovali tvorbu adaptační strategie nebo adopci městských pozemků veřejností. V Libereckém kraji aktivita vedla ke zpracování adaptační strategie a ke vzniku Komise pro klima.

Ve spolupráci s dalšími organizacemi zorganizovali protesty proti stavbě nové sjezdovky na Ještědu. Pořádají akce pro veřejnost – přednášky, workshopy, happeningy, kulturní akce, pravidelně se účastní celostátních akcí (Týden pro klima, Špinavé prachy apod).

Kategoriehnutí, spolky, nno, školy

Adresa Liberec,
Liberecký kraj
Kontaktní osobaAnna Kšírová
Telefon736 776 650
E-mail[email protected]
WebInternetové stránky aktivity


Prezentace příkladů dobré praxe klimatických aktivistů, kteří se buď sami chovají šetrně a/nebo prosadili nějaké změny u ostatních. Inspirujte se a staňte klimatickými pionýry. Provozuje Ekologický institut Veronica.
Pozor: Aplikace funguje v testovacím režimu, probíhá stále tvorba aplikace a plnění údaji.

Připraveno v rámci projektu Aktivně a společně pro klima. Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Logo ACF

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 1. 10. 2022