Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Vyhlášení stavu klimatického ohrožení

Mapa klimaticky aktivních míst

Klima se mění stále rychleji, o tom není pochyb. Přímořské státy, které denně přichází o území, o tom vědí svoje. Praha 6, ač vnitrozemská, změny také pociťuje a vnímá nutnost je řešit už od roku 2017, kdy schválila strategii přijímání opatření související právě s klimatickými změnami. V červnu 2019 vyhlásila stav klimatického ohrožení.


AdresaČs. armády 601/23, Praha 6,
Hlavní město Praha
Kontaktní osobaOndřej Kolář
Telefon 220 189 150
E-mail[email protected]
WebInternetové stránky aktivity


Proces vzniku aktivity či skupiny:

V roce 2017 celá Praha přijata Strategie adaptace na klimatickou změnu. Městská část Praha 6 se v roce 2018 přihlásila jako pilotní městská část a vznikl místní plán adaptace a v roce 2018 se prováděl výzkum zranitelnosti a odolnosti Prahy 6 vůči změně klimatu (povodně, sucho, vysoké teploty, přívalové deště). I na základě strategie adaptace městské části radnice v roce 2019 vyhlásila stav klimatické nouze.

Období trvání většiny aktivit:2017-2019
Podrobný popis opatření:

Klima se mění stále rychleji, o tom není pochyb. Přímořské státy, které denně přichází o území, o tom vědí svoje. Praha 6, ač vnitrozemská, změny také pociťuje a vnímá nutnost je řešit už od roku 2017, kdy schválila strategii přijímání opatření související právě s klimatickými změnami. V červnu 2019 vyhlásila stav klimatického ohrožení

Návrh starosty Ondřeje Koláře (TOP 09) podpořili ve čtvrtek večer zastupitelé městské části napříč politickým spektrem. Zavedení těchto opatření dostali za úkol příslušní radní. Radnice hodlá zakázat jednorázové plasty na akcích, které pořádá, plánuje instalaci nabíjecích stanic pro elektromobily nebo rozmístění vodních prvků i na dětská hřiště.

 

Dosažené úspěchy:

Usnesení zastupitelstva ukládá jednotlivým radním konkrétní úkoly, od rozmístění mlhovišť a pítek, přes nabíjecí stanice pro elektromobily až po zákaz jednorázových plastů na akcích pořádaných MČ Praha 6.

Doporučení, inspirace, rizika, pozitivní okamžiky

Doporučení pro ostatní:
Co byste příště udělali jinak:
Ovlivnění dalších osob, organizací:

Propagace - vnitřní, vnější, média

Medializace aktivity:O vyhlášení informovala řada médií.
Popis: Znak městské části

Nejbližší klimaticky aktivní místa v okolí

Fotografie domu

Připojení ke klimažalobě, Svatý Jan pod Skalou (24 km)

Fotografie domu

Rodiče za klima Liberec, Liberec (88 km)

 

Prezentace příkladů dobré praxe klimatických aktivistů, kteří se buď sami chovají šetrně a/nebo prosadili nějaké změny u ostatních. Inspirujte se a staňte klimatickými pionýry. Provozuje Ekologický institut Veronica.
Pozor: Aplikace funguje v testovacím režimu, probíhá stále tvorba aplikace a plnění údaji.

Připraveno v rámci projektu Aktivně a společně pro klima. Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska.

Logo ACF

Podrobnosti o ochraně klimatu

Naše další programy

   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 25. 9. 2021