Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Kalendář akcí

Jaké bude nábřeží blanenské Svitavy?

Termín: 8. března 2012 (čtvrtek) 16.00–19.00 (akce již proběhla)

Místo konání: Blansko

VYPLŇTE ANKETU K NÁBŘEŽÍ, VAŠE PODNĚTY ZAPRACUJÍ DO NÁVRHŮ STUDENTI ARCHITEKTURY. O VÍTĚZNÉM PROJEKTU ROZHODNETE V ČERVNU 2012. 

ANKETU MŮŽETE VYPLNIT I ON-LINE NA NÍŽE UVEDENÉM ODKAZU:

https://docs.google.com/spreadsheet/formResponse?formkey=dHJ4a1dQT3l0QXhlb3FMdldfMjZZVUE6MQ&ifq

 

TĚŠÍME SE NA VAŠE NÁZORY, NENECHTE SI UTÉCT PŘÍLEŽITOST ŘÍCT SI SVOJE K BLANENSKÉMU NÁBŘEŽÍ!

 

Anketa: Jaké chcete nábřeží v Blansku?

 

V této anketě můžete vyjádřit svůj názor, náměty a připomínky ke třem místům na blanenském nábřeží Svitavy (U Zborováka a okolí Ježkova mostu, mezi mostem k vlakové zastávce a lávce ke koupališti, okolí Salmova jezu - splavu). Tato místa budou zpracovávat studenti architektonických a uměleckých škol, kteří Vaše podněty vítají a zapracují je do svých návrhů. V červnu 2012 rozhodnete o vítězném projektu a tedy i o budoucí podobě nábřeží.

 

Vyplnění ankety Vám nezabere více jak 10 minut, upravené nábřeží budeme užívat po generace. Nenechte si ujít příležitost a řekněte si, co byste na nábřeží chtěli!

 

Pět vylosovaných anketních lístků oceníme dvěmi volnými vstupenkami na film dle vlastního výběru v Kině Blansko, celoročním volným vstupným do Galerie města Blanska nebo publikacemi Ekologického institutu Veronica. Pokud se chcete losování zúčastnit, připište Váš e-mail nebo telefon, abychom Vás mohli zařadit do losování.

 

Anketu můžete buď zasílat e-mailem na monika.vokalova@veronica.cz, odevzdat v Galerii města Blanska, v Kině Blansko nebo radnici a nebo poslat poštou na adresu Galerie města Blanska, Dvorská 2, 678 01 Blansko. Anketu nám prosím doručte do pondělí 20. března 2011. Děkujeme. Anketa je ke stažení níže v příloze.

 

Ke Svitavě s dětmi? Na rande? Odpočinout si?

Krmit labutě? Na vycházku se psem? V létě nohy do vody?

Piknik s přáteli? Kam jít po škole?

Jízda na kole, na bruslích, s kočárkem, na vozíku?

Mít se kde zastavit cestou z vlaku domů?

 

Jaké chcete nábřeží v Blansku?

 

Řekněte přímo studentům architektury, co Vám chybí u Svitavy a co byste chtěli u řeky dělat. Přispějte svým názorem k plánování a oživení blanenského nábřeží.

Studenti Vaše podněty zapracují do svých návrhů. O vítězných rozhodnete Vy a odborná porota v červnu 2012 a Město Blansko k nim přihlédne při budoucí realizaci.

 

Setkání navazuje na akci s názvem Pěšky nebo kolem kolem Svitavy?, kterou inicioval v květnu 2011 v Blansku Ekologický institut Veronica. Jejím cílem bylo propojit blanenské obyvatele se zástupci veřejné správy a odborníky a společně diskutovat o podobě plánované (cyklo)stezky mezi blanenským vlakovým nádražím a zastávkou. Z diskuse vzešlo mnoho zajímavých pondětů, které jsme předali blanenským zastupitelům. Mezi ty často zmiňované patřila otázka bezpečnosti na stezce, po které se budou zároveň pohybovat pěší, cyklisté, in-line bruslaři, vozíčkáři a další.

Mezi další významné požadavky patřil apel na koncepční zpracování celého prostoru nábřeží (a nejen zaměření se na cyklostezku). Kompletní zápis ze setkání i shrnutí nejvýznamějších bodů, které byly dále předány zastupitelům, včetně fotek ze setkání nalezenete http://www.veronica.cz/?id=3&i=818&detail=ano

Tento požadavek zástupce města a blanenských institucí zaujal. V průběhu roku jsme se proto několikrát setkali na blanenské radnici ve složení Marek Štefan, vedoucí Odboru investičního a územního rozvoje, Olga Hořavová, vedoucí Galerie města Blanska, Jaroslav Ungerman, blanenský občan, člen Unie pro řeku Moravu, který připomínkoval úpravy Svitavy, Monika Vokálová, obyvatelka Blanska, Ekologický institut Veronica. Našim cílem bylo najít cestu, jak by bylo možné blanenské nábřeží oživit a zapojit místní obyvatele do rozhodování o jeho podobě.

 

Město Blansko se nakonec rozhodlo vyhlásit architektonickou soutěž pro studenty a studentky architektonických a uměleckých škol. Ekologický institut Veronica přizvalo, aby zajistilo zapojení místních obyvatel do plánování a rozhodování o koncepci nábřeží.

 

Město Blansko a Ekologický institut Veronica Vás tedy zvou na moderované setkání, které se uskuteční ve

čtvrtek 8. března 2012 v 16 hodin, sraz je na mostě u vlakové zastávky Blansko město. 

Přichystáno bude malé občerstvení.

 

Co všechno se bude dít? Společně s facilitátorkou Hankou Chalupskou se pokusíme zjisti, co všechno nám na nábřeží chybí a vadí, jak bychom si jej představovali a co bychom zde chtěli dělat.

 

Pokusíme se také oživit paměť nábřeží, proto prosím přineste fotografie Vaše a Vašich babiček buď na setkání nebo již nyní do Galerie města Blanska, případně je zašlete na galerie@blansko.cz

 

Navíc: na setkání navazuje workshop studentů, na některé bloky jste zvání také Vy!

v pátek 9. 3. v 17 h v Galerii města Blanska povídání o Svitavě, její blanenské historii, inspirace ze světa s Ing. Jaroslavem Ungermanem a Mgr. Evou Nečasovou z Muzea Blansko. Pozvání přijal také pan Šimkůj, který představí plány občanského sdružení Kolejová. V 19 h vystoupí prof. Havliš z FA VUT, který přiblíží růné příklady dobré praxe koncepce nábřeží.

v sobotu 10. 3. v 16 hodin vystoupí Denisa Müllerová, známá odbornice na permakulturu. Seznámí nás s permakulturou ve veřejném prostoru. Denisa mimo jiné nyní pracuje na permakutlurní zahradě pro blanenskou faru u kostela sv. Martina.

v neděli 11. 3. ve 14 h závěrečná prezentace výsledků workshopu

 

Kontakt: monika.vokalova@veronica.cz, www.veronica.cz/svitava, www.facebook.com/BlanenskeNabreziSvitavy

Pomůžete nám s organizací akce? Informace pro dobrovolníky

Počet dobrovolníků: Potřebujeme 2 dobrovolníky, kteří budou pomocí diktafonů nahrávat diskusi a dva, kteří pomohou s přípravou občerstvení.
Popis činnosti: Dva dobrovolníky potřebujeme pro ovládání diktafonu. Ideální by bylo, pokud by se dobrovolníci mohli následně podílet na přepisu zaznamenaných nahrávek. Dva další poprosíme, aby pomohli s přípravou občerstvení. dále bychom potřebovali jednoho asistenta
Více o dobrovolnické práci u nás

Příloha ke stažení

Stáhněte si přílohu 1: ANKETA K NABREZI

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
«březen 2023»
PoÚtStČtSo Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


Zobrazit akce z archívu


   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 22. 3. 2023