Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Kalendář akcí

Světový den vody 2011 - 22. března

Termín: 22. března 2011 (úterý) (akce již proběhla)

Místo konání: Brno

Světový den vody 2011 - 22. března Natočte si kohoutkovou a začněte s tím při příležitosti Světového dne vody! V úterý 22. března Vám bude k dispozici v Ekologické poradně Veronica v Brně na Panské 9 v době 10 do 17 hodin Rudolf Pecháček, odborník na kvalitu pitné vody a problematiku studánek a pramenů. V poradně si můžete také otestovat, zda rozeznáte podle chuti vodu balenou od vody z kohoutku.

Ke Světovému dni vody se rovněž připojí 9 českých kin odvysíláním videospotu mladých umělců ?Natočte si kohoutkovou". Spot vtipnou formou poukazuje na další klady pití vody z kohoutku, mezi které také patří s nadsázkou i sdílení (vodovodní síť je přece jen také sítí a propojuje nás).

Světový den vody je vyhlašován od roku 1993, jeho cílem je poukázat na význam pitné čerstvé vody a nutnost s vodou nakládat udržitelně. Vyhlášení Světového dne vody reaguje zejména na nerovnoměrnost využívání pitné vody ve světě. Zatímco v některých zemích se vodou zbytečně plýtvá, případně se hodnota  "modrého zlata" nedoceňuje, v jiných zemích není pitná voda dostupná vůbec. Ekologický institut Veronica  reaguje v rámci Světového dne vody svými aktivitami na sílící trend spotřeby balených vod. Česká voda z vodovodu je však v drtivé většině případů velmi kvalitní a nenese s sebou  negativní dopady na životní prostředí, které jsou spojeny s balenou vodou (zbytečný odpad v podobě PET, emise z přepravy ad.)

Více informací včetně videospotu Natočte si kohoutkovou a seznamu kin, která spot v úterý odvysílají, je dostupných na www.veronica.cz/voda

Mrkněte také na Facebook Ekologického institutu Veronica či server YouTube pošlete svým známým odkaz na videospot Natočte si kohoutkovou.

Poradenství o kvalitě pitné vody se koná za finanční podpory Magistrátu města Brna.

Kontakt: Bc. Monika Popelková
 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
«březen 2023»
PoÚtStČtSo Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


Zobrazit akce z archívu


   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 22. 3. 2023