Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Kalendář akcí

Seminář Chemické látky a životní prostředí (Praha)

Termín: 7. září 2010 (úterý) 16.00–20.00 (akce již proběhla)

Místo konání: Praha

S rozvojem společnosti se do životního prostředí dostává velké množství chemických látek. Chemické látky jsou využívány ve všech významných oborech lidského konání a jejich používání je pozitivně vnímáno. Je nezbytné znát jejich přínosy i cenu, kterou za to odevzdáváme.

Některé látky se hromadí a dostávají se do potravních řetězců organismů a mohou je ohrozit, jiné se uplatňují bezprostředně.

Seminář si klade za cíl informovat o tom, jaká v této oblasti existuje legislativa, jak jsou prováděny kontroly dodržování zákonů, kde se chemické látky vyskytují a jak ovlivňují životní prostředí a zdraví a také jak se spotřebitel může, v případě, že je chemickými látkami ohrožen, bránit.

Zahájení  Dr. Rychlíková, STUŽ

Panelisté:

Ing. Hana Malinová, (ved.odd.chemických látek ČIŽP)

Chemická legislativa a její možnosti, Informace o platné legislativě, implementaci Chemického zákona a nařízení ES. Praxe v kontrolních složkách.

Mgr. Oldřich Jarolím, CsC., (zástupce ČR ve skupině Forum ECHA)

Inspekční činnost v oboru chemických látek a její koordinace v Evropě - Jednotný postup při kontrole povinností z nařízení ES, koordinace ECHA, předávání zkušeností a informací z praxe.

RNDr. Jiří Bendl, CsC., (zástupce ČR ve výboru pro socioekonomické analýzy ECHA) Práce Výboru pro socioekonomické analýzy ECHA - Socioekonomické hodnocení při povolování, omezování a vylučování z použití u chemických látek.

MUDr. Miroslav Šuta, (odborník pro chemická rizika)

Chemické látky a ochrana spotřebitele - Jak je chráněn spotřebitel, co má vědět a jak s tím naložit.

V rámci semináře bude distribuována kniha MUDr. M Šuty - Účinky výfukových plynů z automobilů na lidské zdraví, která vznikla v rámci projektu 2 v 1 aneb ochrana klimatu a ovzduší v obcích.

Moderuje: Eva Rychlíková

Přednáška probíhá v rámci projektu Dva v jednom aneb Ochrana klimatu a ovzduší v obcích, který je finančně podpořen nadací OAK Foundation, Státním fondem životního prostředí a Ministerstvem životního prostředí ČR.

Kontakt: Bc. Romana Košťálová

Příloha ke stažení

Stáhněte si přílohu 1: Pozvánka na seminář

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
«září 2023»
PoÚtStČtSo Ne
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
252627282930 


Zobrazit akce z archívu


   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 10. 9. 2023