Kalendář akcí

Koupací den BIG JUMP

Termín: 11. července 2010 (neděle) 14.30–18.00 (akce již proběhla)

Místo konání: Brno

Druhou prázdninovou neděli se společně ponoříme. Do vln léta a řeky Svratky. Kdysi se lidé běžně koupávali v řekách a my bychom rádi na tento zvyk navázali.

Léto, piknik v trávě, hudba i povídání o brněnských řekách. Lehneme si na hladinu, nahlédneme i pod ni. Plavky, botky do vody a pokrmy pro příbřežní piknik vítány. Rezekvítek a Veronica. Vy a řeka. Spojte nedělní vycházku s pohodou u vody. Vemte s sebou i děti, bude pro ně přichystáno několik her.

Řeky jsou odedávna nedílnou součástí lidských životů a osudů. V minulosti lidé s bezcitnou lhostejností proměnili jejich svěží vody na zapáchající a nebezpečné stoky plné jedů. dnes mohou být řeky opět krásné a živé.

Začněte u Anthroposu (šipky Vás povedou) a potkáme se v půl třetí půl kilometru po proudu (za koupalištěm Riviéra). Přibližné místo na mapě. Akci pořádá Rezekvítek a ZO ČSOP Veronica.

14:30 setkání u Svratky nad lávkou ke koupališti Riviéra (od Antroposu Vás dovedou šipky)

15:00 - 16:00 povídání o řekách a nejen o nich, pozvání přijal odborníci Ing. Václav Čermák a Ing. Jaroslav Ungerman z Unie pro řeku Moravu, vodohospodářský expert Hnutí DUHA a koordinátor Koalice pro řeky Zdeněk Poštůlka a krajinný ekolog a předseda ZO ČSOP Veronica doc. Antonín Buček

16:00 společné koupání za doprovodu bubnů - vystoupí soubor Cyranovy boty

do 18 hodin piknik na břehu, hudební merenda

Vítany jsou stylové koupací oděvy - historické plavky či pruhovaná trička. Vezměte si i hudební nástroje pro hudební merendu a botky do vody.

Tisíce lidí z celé Evropy se ve stejný čas ponoří do říčních vln.

PŘIDEJTE SE TAKÉ...

Bližší informace se budou objevovat zde na těchto stránkách a na http://www.rezekvitek.cz/?idc=131&id_a=94, popř. na telefonu 775 580 205 a e-mailu karla[et]rezekvitek.cz.

Kontakt: Bc. Monika Popelková

Podívejte se na fotografie z akce.

Přílohy ke stažení

Stáhněte si přílohu 1: letacek
Stáhněte si přílohu 2: pozvánka
Stáhněte si přílohu 3: plakát

© ZO ČSOP Veronica - všechna práva vyhrazena

Mapa stránek  |  Datum aktualizace: 24. 2. 2020  |  webmaster |  ochrana osobních údajů

Sledujte nás logo facebook  logo Youtube