Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Kalendář akcí

Exkurze za energetickou soběstačností

Termín: 11. června 2009 (čtvrtek) (akce již proběhla)

Místo konání: Hostětín

Ekologický institut Veronica ve spolupráci s Mikroregionem Bojkovsko a Energetickou agenturou Zlínského kraje si Vás dovoluje pozvat na zajímavou exkurzi do obcí Kněžice a Koberovy.Kněžice (u Nymburka) jsou jedinou plně energeticky soběstačnou obcí v ČR (z hlediska vytápění i výroby elektřiny) a veškerou energii produkují z obnovitelných zdrojů. V Koberovech navštívíme unikátní soubor pasivních rodinných domů.

Našimi průvodci při cestě budou
  • Ing. Miroslava Knotková, ředitelka Energetické agentury Zlínského kraje
  • RNDr. Yvonna Gaillyová, ředitelka Ekologického institutu Veronica
  • v Kněžicích pan Milan Kazda, starosta Kněžic s panem Ing. Pavlem Bláhou z firmy Skanska, v Koberovech pan Ing. Petr Morávek, CSc., ředitel firmy ATREA a Ing. Zdeněk Zikán
Co Vám při exkurzi nabídneme?
  • jedinečnou možnost získání komplexních informací důležitých pro další rozhodování o směru rozvoje a o investicích ve Vaší obci během jednoho dne.
  • koncept energeticky soběstačného území s možností aplikace na podmínky obcí mikroregionu Bojkovsko
  • možnosti úspor energie a využívání obnovitelných zdrojů ? inspiraci, poznatky, nové možnosti a nápady ? vše teoreticky (přednášky M. Knotkové a Y. Gaillyová na palubě autobusu dle zájmu účastníků po celou dobu cesty) i prakticky při exkurzi s dalšími odborníky
  • celodenní možnost bezplatných konzultací projektů, úspor energie a Vašich konkrétních případů a nápadů s Ing. Knotkovou, RNDr. Gaillyovou a dalšími přítomnými projektanty a architekty
  • praktickou ukázku fungování bioplynové stanice, kotelny na biomasu a slámu, pasivních domů, solárních a fotovoltaických panelů aj.
  • info o projektu zelená úsporám a o dalších možnostech financování projektů

Exkurze je organizována přednostně pro mikroregion Bojkovsko a veškerý výklad i ukázky budou zacíleny na Vaše konkrétní případy s cílem určit možnosti energetických úspor v obcích a navrhnout první kroky k zajištění energetické soběstačnosti mikroregionu.Exkurze je vhodná nejen pro zastupitele obcí, ale rovněž pro místní podnikatele, projektanty, řemeslníky a další zájemce.

Termín exkurze

Čtvrtek 11. června 2009

Konkrétní podmínky včas sdělíme přihlášeným účastníkům. Předpokládaný odjezd je v 5:45 hodin ráno z Hostětína (se zastávkou ve Zlíně) a příjezd zpět ve velmi pozdních nočních hodinách.

Ostatní podrobnosti si přečtěte v přiložené pozvánce na akci - ke stažení je v záhlaví této stránky!

Příloha ke stažení

Stáhněte si přílohu 1: pozvánka na akci

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
«březen 2023»
PoÚtStČtSo Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


Zobrazit akce z archívu


   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 22. 3. 2023