Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Kalendář akcí

Přednáška: Cestování a soběstačnost v karpatských vršcích mezi pastýři a rumunskými Čechy

Termín: 12. ledna 2016 (úterý) 17.30–19.30 (akce již proběhla)

Místo konání: Brno

Přednáška Ondřeja Kano Landy o tom, jaký je život na okraji civilizace a jak je možné aplikovat principy Zenu a základní lidské hodnoty svobody, respektu a důstojnosti na existování v moderním světě Evropské kultury současnosti.

Ondřej Kano Landa je umělec,spisovatel a farmář žijící se svou japonskou manželkou a dcerkou nedaleko české vesničky Šumice v jihozápadním Rumunsku. Několik let cestoval za účelem studia světových náboženství, tradičních kultur a alternativního hospodaření (Nový Zéland, Indie, Japonsko, Bulharsko...) a v současné době se zabývá rozvíjením vnitřní a vnější soběstačnosti skrze život v malé pastýřské chatrči u karpatských lesů, bez elektřiny, bez chemikálií a s minimálním využíváním strojů a nelokálních materiálů.

V rámci dvouhodinové přednášky se dozvíte, jaký je život na okraji civilizace a jak je možné aplikovat principy Zenu, který O. K. Landa studoval ve Vietnamu a v Japonsku, a základní lidké hodnoty svobody, respektu a důstojnosti na existování v moderním světě Evropské kultury současnosti.  Během přednášky pak bude věnována i krátká pozornost knize Pomalu, kterou Ondřej Kano Landa napsal o svém pěším dvouměsíčním přechodu 400 km rumuských Karpat se svou manželkou, s koněm a roční dcerkou v roce 2014.

Více informaci o O. K. Landovi a jeho umělecko-farmářském uskupení Offcompany, texty, fotografie. videa, najdete na www.offcompany.org

Vstupné: dobrovolné

Místo konání přednášky: Zasedací místnost Domu ochránců přírody, Panská 9, Brno.

Kontakt: Mgr. Ing. Petr Ledvina, e-mail: petr.ledvina@veronica.cz, tel.: 776 057 637

Příloha ke stažení

Stáhněte si přílohu 1: Plakátek k vytištění a vyvěsení

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
«březen 2023»
PoÚtStČtSo Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


Zobrazit akce z archívu


   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 22. 3. 2023