Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN
Kalendář akcí

Tobi Kellner (Centre for Alternative Technology) : Zero Carbon Britain

Termín: 1. dubna 2014 (úterý) 9.30–12.30 (akce již proběhla)

Místo konání: Brno, Czech Globe

Ekologický institut Veronica ve spolupráci s Centrem výzkumu globální změny AV ČR si Vás dovolují pozvat na seminář Tobiho Kellnera z Centre for Alternative Technology:

Koncept ZERO CARBON BRITAIN

Tobi Kellner působí v britské nevládní organizaci CAT (Centre for Alternative Technology) jako konzultant pro oblast obnovitelných zdrojů energie. V rámci výzkumného projektu Zero Carbon Britain 2030 se zabývá modelováním budoucích obnovitelných energetických sítí.

Zero Carbon Britain je radikální dekarbonizační strategie pro Spojené království. Navrhuje výrazné snížení spotřeby energie, dramatické zvýšení výroby energie z obnovitelných zdrojů a zásadní změnu ve využívání půdy a stravovacích zvyků obyvatelstva. Ukazuje, jak by mohla Velká Británie dosáhnout nulových emisí skleníkových plynů bez spoléhání se na dovoz elektřiny či biomasy. Projektový tým Zero Carbon Britain zkoumá, vyvíjí a komunikuje scénáře pro takovou budoucnost, kdy veškerá energie pochází z obnovitelných zdrojů.

Velmi náročným aspektem energetických scénářů, které pracují s velkým množstvím proměnlivých zdrojů energie, jako jsou větrné elektrárny, je prokázat, že výroba a poptávka se může v každém okamžiku potkávat. Prezentace ukáže, jak při modelování využíval hodinová data o počasí a spotřebě energie za poslední dekádu pro simulaci budoucího energetického systému, který propojuje toky elektřiny, tepla a výrobu a spotřebu (syntetického) plynu. Obzvláště v současné politické situaci a vývoji na Ukrajině začíná být otázka minimalizace závislosti na dovozu energetických surovin z politicky nepředvídatelných oblastí daleko naléhavější bezpečnostní otázkou pro celou Evropu. Z hlediska bezpečnostního i environmentálního se cesta k energetické soběstačnosti, využívání lokálních obnovitelných zdrojů a úspor zdá býti pro Evropu nezbytným cílem. Součástí dopolední přednášky bude i podrobná "Simulace fluktuací výroby a poptávky v budoucích energetických systémech s vysokým podílem obnovitelných zdrojů".

Místo konání:

Velká zasedací místnost Centra výzkumu globální změny AV ČR (CzechGlobe), Bělidla 4a, Brno (zastávka Poříčí).

Seminář bude veden v angličtině. Prosíme Vás o registraci do soboty 29. 3. online.

Akce se koná v projektu OP VK CZ.1.07/2.4.00/17.0130 - Mezioborová síť udržitelného rozvoje.

Další informace k tematu: Informace o konceptu Zero Carbon Britain
Kontakt: RNDr. Yvonna Gaillyová, CSc., e-mail: yvonna.gailly@veronica.cz, tel.: 777 323 792

Příloha ke stažení

Stáhněte si přílohu 1: Pozvánka ke stažení

1218_czech_globe.jpg 1218_opvk_logolink_500_97.jpg
 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
«březen 2023»
PoÚtStČtSo Ne
  12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031  


Zobrazit akce z archívu


   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 28. 3. 2023