Ekomapa - Filtry
Klimamapa Mapa klimaticky aktivních míst
Mapa slouží k mapování příkladů dobré praxe v řešení klimatické krize, pomáhá k síťování a motivuje k následování.
Počet objektů na mapě: 59

Zpět

Nápověda

Ekomapa zobrazuje celou řadu objektů.
Máte možnost:

  • Zobrazit objekty v jednotlivé kategorii objektů. Klikněte vlevo na vybranou kategorii. Najedete-li myší nad název objektu, na mapě se objeví popis a další informace o objektu. Když na jméno objektu (v levém sloupci) kliknete, mapa se navíc přiblíží, tj. zvětší a zobrazí se v detailním rozlišení.
  • V levém menu jsou jednotlivé kategorie objektů sdruženy do 6 oblastí (ekospotřebitel, odpady, organizace, příroda, domy + budovy a ostatní). Klikem na znaménko [+] či na jméno okruhu, lze jednotlivé kategorie rozbalovat a sbalovat.
  • Pokud se v levém menu klikne na „Vyčisti mapu“, nastaví se mapa do výchozího měřítka, skryjí se všechny značky. Při kliknutí na „Zobraz vše“, se zobrazí všechny kategorie a všechny objekty (dle zvoleného regionu). Pozor: delší načtení a několik set značek.
  • Chcete-li najít např. nejbližší sběrný dvůr nebo jiné místo, zadejte do pole hledanou adresu. Po vyhledání získáte seznam nejbližších objektů po kategoriích se zobrazenou vzdáleností od nalezeného místa, ať např. od Vašeho bydliště či libovolného zadaného místa.
  • Ve výchozím nastavení je zobrazena mapa OpenStreetMap - vytvářenou společně uživateli z celého světa, která poskytuje kvalitní data i rozlišení. Další možnost je samostatná a velmi podrobná mapa cyklistická, založená opět na svobodném principu a vytvářená opět společně uživateli celého světa. Lze si zobrazit mapu Českého úřadu zeměměřického a katastrálního (ČÚZK), která přináší kvalitní podkladová data včetně vrstevnic a poslední možnost je vrstva turistické mapy.

O Klimamapě

Mapu klimaticky aktivních míst vytvořil a spravuje Ekologický institut Veronica. Mapa slouží k mapování příkladů dobré praxe v řešení klimatické krize, pomáhá k síťování a motivuje k následování. Jde o interaktivní mapu aktivních subjektů, jež se chovají klimaticky šetrně a/nebo prosadili nějaké změny u ostatních. Mapa také usnadňuje propojování jednotlivců s již existujícími skupinami v jejich okolí.

Interaktivní mapa je určena všem, kteří hledají místa, která se aktivně zabývají změnou klimatu. Pro ty, kteří by se rádi rádi stali klimatickými aktivisty*kami a chtěli by se inspirovat, nebo i přidat k nějaké místní klima aktivní buňce.

Pokud jste členem*kou klimaticky aktivní skupiny, tak budeme moc rádi, když se do mapy přidáte. Připojením se do klimaticky aktivních míst můžete inspirovat ostatní. Možná natolik, že se k vaší skupině budou chtít přidat, nebo třeba přijít pro radu, či povzbuzení. Buďte připraveni a do formuláře uvádějte takové údaje, dle kterých vás budou moct případní zájemci zkontaktovat.

Skupiny zobrazených subjektů

icoHnutí, spolky, nevládní organizace, školy
icoObce, správní celky
icoFirmy, živnostníci

Pokud znáte ještě další objekty, které chybějí a měly by na mapě být, přidejte je do mapy.

O chybách a omylech nás můžete informovat na adrese petr.kucka@veronica.cz.

Děkujeme za podporu

  • Projekt podpořila Nadace OSF v rámci programu Active Citizens Fund, jehož cílem je podpora občanské společnosti a posílení kapacit neziskových organizací. Program je financován z Fondů EHP a Norska

Logo ACF

Přidejte se na Klimamapu

Znáte další­ mí­sto, které na mapě chybí­? Zaměřte ho na mapě, vyplňte několik údajů a odešlete. Po kontrole se během několika dní­ objeví­ na mapě.
O Vás

(nezobrazuje se na mapě)


Vyhledej se na mapě a kliknutím zabodni špendlík (povinné)