Ochrana soukromí

Ekologický institut Veronica používá soubory cookies k zajištění funkčnosti webu a s Vaším souhlasem i k anonymnímu monitorování návštěvnosti našich webových stránek. Kliknutím na tlačítko „Souhlasím“ souhlasíte s využívaním cookies pro účely sledování návštěvnosti. Více informací o ochraně osobních údajů.

Logo Ekologický institut Veronica
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
Obrázek Ekologické poradny Obrázek časopisu Veronica Obrázek Centra Veronica Hostětín
CZ | EN

Přednáška Zpráva Zero Carbon Britain

Archiv aktualit a článků

Publikováno: 3. 9. 2007, autor/ka: Yvonna Gaillyová

ZO ČSOP Veronica vás srdečně zvou na přednášku pana Paula Allena a na následující besedu s ním na téma

Zpráva Zero Carbon Britain,

která se uskuteční ve čtvrtek 13. září v 17 hodin v zasedací místnosti Nadace Partnerství, Údolní 33, Brno
po přednášce bude hrát Cimbálová muzika Veronica; další neformální diskuze bude pokračovat v restauraci v areálu Nadace Partnerství.

Zpráva je promyšlenou odpovědí Centra pro alternativní technologie (CAT) na současný stav poznání o globální změně klimatu. Symbolicky navazuje na prvni Alternativni energetickou strategii, kterou CAT pro Velkou Británii vytvořil v roce 1977. Reaguje na situaci, kdy se během posledních pěti let změnily dvě podstatné věci:
1. Mezinárodní vědecký konsensus o příčinách a závažnosti klimatické změny se posunul od výrazu „je možné“ k označení „je jisté“.

2. Bylo identifikováno několik pozitivních zpětných vazeb v klimatickém systému. Jejich vliv je takový, že emise skleníkových plynů zapřičiněné člověkem se uplatní jen jako spouštěcí mechanismus mnohem větších a rychlejších klimatických změn.

ZeroCarbonBritain se pokouší zmapovat „nemyslitelné“. Jednoduše proto, že nás k tomu důkazy nutí. Zároveň ale obsahuje řešení i dalších vážných problémů jako je nedostatek fosilních zdrojů, energetická bezpečnost a globální spravedlnost. http://www.zerocarbonbritain.com

Paul Allen - je od roku 1998 ředitelem rozvoje Centra alternativních technologií. Řídí velký program Institutu vzdělávání pro udržitelný rozvoj ve Walesu, publikoval řadu prací týkajících se udržitelných technologií a udržitelného způsobu života. Informace o Centru alternativních technologií http://www.cat.org.uk/

Přednáška i beseda budou v angličtině bez tlumočení. Účast není třeba předem potvrdit.

Případné informace:
Ekologický institut Veronica,Yvonna Gaillyová - yvonna.gailly@veronica.cz tel.: 542 422 758

Přečtěte si všechny aktuality a články

 nebo
 Kč
Logo Darujme.cz
   

© ZO ČSOP Veronica – aktualizováno 13. 5. 2024